Nová vína v sortimentu jaro 2021

Furmint - Vína Ormož

 

Je tady jaro a s ním už tradičně příliv novinek v sortimentu našich vín. Podíváme se na dvě zbrusu nová vína a taky si posvítíme na žlutou řadu ročníku 2020. Pohodlně se usaďte, začínáme:)

Nová vína v nabídce

Novým polosuchým vínem v nabídce je limitovaná edice POP ART, cuvée Sauvignonu a Chardonnay. Je to šťavnaté, lehké, velmi dobře pitelné víno, které ze Sauvignonu přebralo svěžest a kyselinku a z Chardonnay zase aroma tropického ovoce. Na e-shopu za zaváděcí cenu, příliš neváhejte;).

 

 

Další přírůstkem do rodiny červených vín je cuvée odrůd Rulandské Modré a Frankovky ročníku 2019. Těmto dvěma odrůdám se v Ormoži daří velmi dobře a výsledkem je hutné, kořenité víno “Rdeči cuvée”, tmavě červené barvy s nádechem čokolády.

 

Nová vína ročník 2020

Ve žluté řadě vín už jsou první vlaštovky ročníku 2020. A jaký byl tento ročník ? Mitja Herga, hlavní enolog P&F Wines, říká: “Musím říci, že kvalita vín ročníku 2020 je na vysoké úrovni. Celkově jsme oproti předchozím ročníkům sklidili menší objem hroznů, ale za to máme pěkná aromatická, svěží a elegantní vína. Z řady JO mám hodně rád Rulandské Šedé, Šipon, Sauvignon blanc a oba Muškáty. Ryzlink rýnský bude také pěkné víno, ale potřebuje ještě několik týdnů zrát. Totéž platí pro Chardonnay, které bude v porovnání s rokem 2019 živější a ovocnější.”

Šipon & Sauvignon

Pokud máte rádi Šipon, tak určitě vyzkoušejte ročník 2020. Víno je krásně vyvážené, lehké s jemnou vůní bílých květů a jablek. Velmi vydařené, my jsme z něj nadšení!
A tradičně vysokou kvalitu si drží ormožský Sauvignon 2020 – lehké, svěží víno s typickou vůní kopřiv a angreštu, skvěle padnoucí např. k jídlům z chřestu.

Závěrem

Nová edice vín POP ART nás překvapila svojí výbornou pitelností a přímočarostí: super jarně-letní party víno, rozverné, zábavné, hravé. Pokud máte rádi lehká vína svěžího střihu s příjemnou kyselinkou, přijdete si na své. Ročník 2020 je v tomto směru výjimečný, řada vín se pohybuje kolem 11 % alkoholu. A to je od nás vše, přejeme krásné jaro, optimismus a připíjíme na zdraví a lepší zítřky!