Jedeme s Ormožkou Morava Golf Tour 2020!

golf-konopiste-vina-ormoz

Jako bývalí aktivní a dnes rekreační sportovci, rádi přijímáme pozvání na sportovní akce. Někdy na jaře, v časech hluboké koróny, mi zvonil telefon: “Ahoj Pájo, vypadá to, že bychom mohli jet Morava golf tour.” Volala naše brněnská obchodnice Káťa Osičková. V tu chvíli jsem ještě přesně netušil, jak parádní podnik nás čeká, ale povídám: “Jasně jdeme do toho”. A už jsme na palubě :).

Morava Golf Tour je velmi oblíbená moravská amatérská golfová tour, kterou před lety založil Petr Sobotka. Dnes se těší stále větší popularitě amatérských hráčů a turnaj se se svými 80-90 hráči pomalu dostává na limit svých možností. Letošní ročník měl začínat na hřišti Dobrouč v Orlických horách, ale po velmi deštivém červnu a už jednom přesunutí termínu, byl nakonec úvodní turnaj podniku přeložen na později.

Úvodní turnaj se tak odehrál na dvou úžasných 18 jamkových hřištích na Konopišti. Počasí hráčům od rána přálo, slunečno bez mráčku bylo oba dva dny a k tomu panovala výborná nálada. Hráči se zkrátka na tuto tour jezdí odreagovat,pobavit s přáteli a v neposlední řadě si také zdravě zasoutěžit a zasportovat.

Měli jsme stánek na charitativní jamce společně s Paracentrem Fenix, které na tomto turnaji vybralo neuvěřitelných 35 000,- Kč. Abyste rozuměli, na charitativní jamce hráči kupovali míčky a hrálo se “Nearest to the pin”, tedy kdo bude nejblíže k jamce. No a po odpálení míčků se hráči taky potřebovali trošku osvěžit:). Nejvíce chutnalo šumivé víno Brut, dále pak lehký, svěží Sauvignon a zejména pánům velmi šmakoval Ryzlink Rýnský. Několik spokojených zákazníků si odneslo svoje kartony domů a my už se těšíme na další spolupráci a další pokračování série v Dobrouči a Poysdorfu.