Na skok v Ormoži + nová vína v portofoliu!

Ryzlink Vlašský 2006 - Vína Ormož

Na konci července padlo rychlé rozhodnutí. Zajedeme do Ormože, nabereme nějaká nová vína a domluvíme další byznys s vinařstvím Puklavců, než nám zase zavřou hranice. Jak jsme si řekli, tak jsme udělali:)

Cesta celkem na pohodu, jen malinko zdržení při objezdu Nových Mlýnů (kdy už nám konečně dodělaj dálnici) a kolem oběda zastavuji v Ormoži. Klasické degustační kolečko a výběr nových favoritů. A Chardonnay 2019 žlutá řada vypadá znamenitě! A taky Chardonnay v 7 Numbers řadě (tak silné bílé jsem snad ještě nepil), krásně komplexní víno, barikované, hutné, vonící po vanilce, s dlouhou dochutí. Obě již brzy na našem e-shopu

A když už jsem tady, tak ochutnáme i pár speciálek. Dali jsme si Ryzlink Vlašský z roku 2006 a musím říct, že to byla naprostá pecka – lehce botrytický, krásně vyzrálý Vlašák v plné kondici s příjemnou kyselinou na závěr. Přemýšlíme do budoucna o zařazení těchto víno v kategorii speciálky. Vždy jen pár boxů toho kterého vína a až se prodá, tak zase jiné.

Tak šup šup, čtvrtá hodina se blíží. Nabrat vína a frčíme. Ale toho krásné odpoledne si nemůžu nechat uniknout ještě návštěvu degustační chaloupky Malek – na kopci mezi obcemi Svetinje a Jeuzalem. Bylo krásné odpoledne, Rok mě přivítal malu skleničkou Prosecca a pak už jsem se jen kochal v křesílku. Cesta domů se nakonec jaksi protáhla a přijel jsem hluboko po půlnoci, ale spokojen a plný očekávání nového ročníku vín 2020 pomalinku usínám.