Nové šumivky a vína ročníku 2019

Výběr šumivých vín Ormož

Na jaře obměňujeme nejenom šatníky, ale většinou taky svoje vinotéky:). Hutnější červená a komplexnejší vína, nahrazují lehčí střihy vín. Více se v tomto období také pijí šumivá vína a v posledních letech čím dál oblíbenější vína růžová.

Oblíbenou žlutou řadu jsme doplnili o několik nových vín ročníku 2019. suché Rulandské šedé 2019 s mírně vyšší kyselinkou, než jsme bývali zvyklí, stálice v nabídce Sauvignon 2019, lehké, krásně aromatické víno, velmi příjemně pitelné, s nízkým obsahem cukru. Dále jsme doplnili nejlehčí víno v nabídce, jen 10,5 % alk., polosladký Muškát Žlutý. Aromatické víno, opravdu lehounké, které je vyvážené díky svěží kyselince a je oblíbené zejména u žen. Určitě vyzkoušejte!

Rozšířili jsme nabídku šumivých vín o růžové bublinky a svěží Sauvignon. Růžové šumivé víno je vyrobeno metodou Charmat, tedy zráním vína v nerezových tancích. Je vyrobené z odrůdy Rulandské Modré, šetrnou metodou zpracování hroznů, kdy je maximálně zachován odrůdový charakter. Lehčí 12,0%, živé, mírně nasládlé šumivé víno, vonící po brusinkách a chutnající po jahodách. Šumivé víno Sauvignon 12,0 % alk. je krásně aromatické, osvěžující víno, s typickou kyselinkou na konci. Voní po citrusech a kopřivách, v chuti pak dostopujete angrešt až zelenou papriku. Skvělé jako aperitiv nebo průvodce grilovacím večerem.

Vína jsme taky namíchali do ochutnávkových kartonů, které máte od 2 kusů dopravu zdarma a taky je máme tu a tam cenově zvýhodněné. Více na ochutnávkové kartony.

Tak ochutnávejte, degustujte, vychutnávejte, ale hlavně si víno užívejte a bavte se při něm, vždyť o tom je přeci nejvíc. Na zdraví a veselou mysl připíjí Vína Ormož.