Medailové žně Puklavců na Decanteru DWWA 2020!

Oceněná slovinská vína 2020

Decanter World Wine Awards, neboli DWWA. Ve světě vína je tato soutěž velkým pojmem a každoročně jsou s velkým nadšením očekávány výsledky této prestižní soutěže. Bez nadsázky se dá říci, že patří mez top 3 světové soutěže vína na světě!

Tradiční jarní termín byly letos díky coronaviru posunut až na podzim. To samozřejmě znamenalo přehodnotit situaci a pečlivě vybrat zaslané vzorky, neb za půl roku víno v láhvi dokážu ujít kus cesty! Puklavci jako každoročně zaslali do soutěže na dvacet vzorků vín a s napětím očekávali, jak to celé dopadne.

Výsledkem je nakonec parádní úspěch 16 medailí, z nichž jsou 3 stříbrné a 13 medailí je bronzových! Řada oceněných vín je přitom ze žluté řady, což jsou vína, řekněme na každodenní, běžné pití. Znovu se tak potvrzuje vysoká kvalita v nabízené cenové relaci a jeden z nejlepších poměrů kvalita/cena mezi slovinskými víny.

Ze všech vín v tomto ohledu vyniká zejména Rulandské šedé 2019 ze žluté řady, které získalo 92 bodů a stříbrnou medaili, což je u vín v kategorii do 160 Kč opravdu unikát! Dalšími oceněnými víny ze žluté řady byly s bronzovou medailí, 88b🥉 Muškát Žlutý 2019. Chardonnay 2019 a Sauvignon 2019 získaly 87b a bronzovou medaili.

Gratulujeme celému enologickému týmu kolem Mitji Hergy (hlavního enologa) a držíme palce i do další sklizně 2020. Ať je stejně dobrá jako ta v roce 2019, ne-li lepší!

Na zdraví a veselou mysl!