Nová červená vína v nabídce – řada Instinct

Červená vína z řady Instinct - Vína Ormož

Je tu podzim v plné parádě. Nádherně zbarvené stromy se žlutým a červeným listím, chladné večery a chladná rána, víkendy na chatě, hořící krb…ach. A stejně jako se mění jídelníček (přecházíme na hutnější, tučnější pokrmy – Svatomartinskou husičku již máte za sebou?:), tak se proměňují vinné jazýčky a v domácích vinotékách se více objevují tělnatější a vyzrálejší bílá vína (o těch příště) a hlavně vína červená, o kterých bude řeč dneska.

Je na čase si představit zbrusu novou řadu červených vínInstinct. Je to řada vín vinařství P&F Wines, jejichž hrozny jsou sbírány v okolí makedonského Negotina, kde mají hrozny dostatek slunce po celý rok a místní terroir umožňuje produkovat skvělá červená vína. Všechna tato vína jsou vybavena kvalitním korkem a jsou vhodná jak k přímé spotřebě, tak k archivaci 1-3 roky. Pojďme se na ně podívat blíže;).

MERLOT 2018

První novinkou v nabídce je odrůda Merlot ročníku 2018. Hrozny této odrůdy byly sbírány ručně, poté byly vylisované hrozny ponechány dlouho v kontaktu se slupkou, následovalo zrání v nerez tancích a nakonec 12 měsíců v dubových sudech. Víno má tmavě rubínovou barvu, vůně je komplexní, dominuje červené ovoce a bobule, s nádechem vanilky a čokolády. V ústech se víno pěkně rozvíjí, je vyvážené, elegantní a zaoblené jemnými tříslovinami. Hodí se ke kuřecímu a krůtímu masu anebo třeba pečené kachně!

CABERNET SAUVIGNON 2017 (BÍLÝ OREL)

Dalším vínem, které vám chceme představit, je suchý Cabernet Sauvignon 2017 (bílý orel). Toto suché červené víno tmavě rubínové barvy je výsledkem 18 měsíců zrání ve francouzských a amerických dubových sudech. Vůně je intenzivní a komplexní s ovocným a kořeněným charakterem. V ústech se rozvine bohatá chuť, kde převládají tmavé bobule, hořká čokoláda a máta. Taniny jsou měkké a elegantně zaoblené. Výborně doplní hovězí steaky, zralý sýr nebo hořkou čokoládu.

VRANEC 2017

Pamětníci zpozorní! Toto víno je nám dobře známe z dob minulých, kdy se do Česka vozil tehdy ještě “jugoslávský” Vranac. Vranec 2017 (česky vraník, silný černý hřebec), je předzvěstí hutného, tělnatého vína. Tato odrůda je spojována se sílou a úspěchem a někdy jsou jí dokonce přisuzovány kouzelné účinky. Toto suché víno tmavě rubínové až fialové barvy nejprve zraje v nerezovém tanku a poté 12 měsíců v oválných dřevěných sudech. Hrozny se sklízejí ze třicet let staré révy vinné, což dává vínu pestrý ovocný charakter s vůní malin, tmavé švestky a kořeněných tónů. Vranec je červené víno s bohatou a plnou chutí s jemnými a elegantními tříslovinami. Párovat můžete k k jehněčímu, telecímu a vepřovému masu.

CABERNET SAUVIGNON 2017 (ŠEDÝ OREL)

To nejlepší na konec, jak praví klasik. Cabernet Sauvignon (šedý orel) z výborné sklizně 2017 je prvotřídním vínem top kategorie. Ovocná vůně převážně malých plodů může obsahuje tóny papriky, tabáku a černého pepře. Cabernet Sauvignon je víno s plným tělem, jemnými tříslovinami a harmonickou perzistencí. Dochuť je příjemně dlouhá, elegantně kulatá s náznaky fialek a lékořice. Skvěle se hodí k vyzrálým sýrům, pečenému jehněčímu, zvěřině a červenému masu.

Věříme, že jsme vám naladili chuťové pohárky a třeba si uděláte mini výlet po Makedonských vinicích u pečené kachny nebo vyzrálého sýru;), Zůstávejte zdrávi, udržujte pozitivní mysl, třeba i se sklenkou dobrého vína.

Vaše Vína Ormož, manželé Khainovi.