Novinky v sortimentu

V posledních dvou objednávkách se v naší nabídce objevilo několik novinek , které bychom vám rádi představili.

Novým vínem v nabídce je slovinské Rulandské Modré 2017 “Malek”. Toto víno bylo speciálně připravené pro degustační dům Malek, který leží na kopci uprostřed malebných terasovitých vinic mezi vesnicemi Svetinje a Jeruzalem. Víno má 5g zbytkového cukru a 5,51 g kyselin, jedná se o jemné víno, středního těla, s lehkou tříslovinou a výraznou chutí višní. Najdete jej zde.

Dalším vínem v nabídce je makedonské červené víno, cuveé Cabernetu s Merlotem, ročník 2017. Hutnější víno plného těla, 14 % alkoholu. Měkké třísloviny, příjemná kyselinka, nádherné aroma tmavě červeného ovoce a intenzivní vůně formují velmi harmonické víno. Víno bylo oceněno na Decanteru 2019 88 body a bronzovou medailí. Více zde.

Posledním vínem, které si představíme, je šumivé víno 7 Numbers Brut. Jedná se o víno vyrobené tradiční metodou zráním v láhvi z odrůd Chardonnay 60 %, Rulandské modré 20 % a Šipon 20 %. Řízenou fermentaci v nerezových tancích při nízké teplotě následovalo druhotné kvašení v láhvi při teplotě 14-17° C a dále zrání na kvasničních kalech po dobu 48 měsíců. Snese srovnání se šampaňskými víny věhlasných světových dómů Více o něm tady.