White Cuvée 34, 2016 – tak trochu jiný zážitek

Vína Ormož - White Cuvée 34 2016

 

Jsou vína, která pijete často a máte je rádi právě pro jejich nekomplikovatelnost a pitelnost. A pak jsou vína, která, si dopřejete jednou za čas nebo třeba i jednou za život. Vína, kolem kterých chodíte po špičkách a čekáte na tu správnou příležitost, abyste je mohli otevřít. Vína, u kterých si vychutnáváte každý lahodný doušek a která jsou nevšedním zážitkem. A jedním takovým je i White cuvée 34, ročník 2016.

“Víno White cuvée 34 je poctou našemu otci a dědečkovi Martinovi Puklavcovi, výjimečnému vinaři a inovátorovi”, říkají Vladimír Puklavec a jeho dcery. Číslovka v názvu odkazuje k roku 1934, kdy bylo vinařství založeno právě Martinem Puklavcem. Před vámi je víno, které je synonymem rodinné tradice a zároveň chloubou našich sklepmistrů, ve kterém se plně odráží charakter ormožského regionu. White cuvée 34 je složeno z pěti odrůd: Chardonnay 28 %, Ryzlink rýnský 25 %, Šipon 34 %, Sauvignon 1 % a Rulandské Šedé 12 %, která každá jedinečně přispívá k jeho nezaměnitelnému charakteru. Některé odrůdy svou svěžestí a ovocností a jiné zase svojí strukturou a mineralitou. Výsledkem je bohaté, plné víno se zralými ovocnými a kořeněnými tóny, které vzniká díky zrání v dubových barriquových sudech.

Rulandské šedé: 2 dny macerováno za studena, poté kvasilo v dřevěných sudech o objemech 500 a 1000 l.

Chardonnay: šťáva byla přímo vylisována do nového 500 l dřevěného sudu.

Šipon: bez macerace, kvasilo přímo v 1000 a 2000l dřevěných sudech.

Ryzlink rýnský a Sauvignon: fermentace probíhala při nižších teplotách v nerezových nádobách, cílem bylo zachovat mineralitu ve víně. Každá odrůda zraje samostatně přibližně 16-18 měsíců a poté se spojí do bílého cuvée a zraje dalších 6 měsíců v dřevěném sudu.

Víno White cuvée 34 získalo titul ŠAMPION v kategorii nearomatických bílých tichých vín na výstavě Vino Slovenija Gornja Radgona 2020!

Tip: víno White Cuvée 34 jedinečný dárek pod stromeček, kdy obdarovaný nedostane pouze láhev vína, ale spíše kus poctivé vinařské tradice, výjimečného terroir ormožského regionu, neobyčejný labužnický zážitek, navíc zabalený v luxusní dárkové kazetě!